Kurs Metody efektywnej nauki

Metody efektywnej nauki i radzenia sobie ze stresem.

Blok 1. Techniki pamięciowe.
Blok 2. Twórcze myślenie.
Blok 3. Logiczne myślenie.
Blok 4. Efektywne notatki.
Blok 5. Powtórki.
Blok 6. Higiena pracy umysłowej.
Blok 7. Umiejętność radzenia sobie ze stresem.

XXI w. wymaga od każdego człowieka przyswajania wielu informacji. Niestety przeciętny człowiek wykorzystuje około 12% wydajności swojego mózgu.Jest to niewiele. Wydajność tę można zwiększyć poprzez zastosowanie technik efektywnej nauki.Techniki pamięciowe uczniowie będą mogli wykorzystać do nauki różnych przedmiotów m.in. geografii, historii, języka polskiego, języków obcych, matematyki, fizyki, chemii, biologii. Oprócz tego podczas kursu ćwiczone są umiejętności myślenia logicznego i twórczego, efektywne notowanie oraz radzenia sobie ze stresem.

Kurs ten uczy dzieci,młodzież i osoby dorosłe, jak wykorzystać prawą półkulę mózgu do szybszego zapamiętywania informacji. Przeciętny człowiek używa lewej półkuli mózgu do zapamiętywania, natomiast prawa jest od grafiki. Istnieją metody pamięciowe, które są wprowadzane na tym kursie i uczą kursantów jak wykorzystywać prawą półkulę mózgu do zapamiętywania informacji. Dzięki opanowaniu tych metod, uczeń szybciej zapamięta dany materiał na obojętnie jakich lekcjach, a do tego informacje zapamiętane zostaną na o wiele dłużej w mózgu niż te, które są zapamiętywane lewą półkulą. Po ukończeniu takiego kursu, uczeń korzystając z metod efektywnej nauki jest w stanie szybciej opanować dany materiał i pamięta go o wiele dłużej. Dzięki temu jest w stanie bardziej zrozumieć to czego się nauczył od tradycyjnego uczenia się (wkuwania) zapisując dany materiał w lewej półkuli mózgu.

 

Ile czasu trwa kurs?

Kurs wynosi 41 godzin zegarowych. Trwa około 5 miesięcy i obejmuje 18 spotkań. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 godziny zegarowe, czyli 120 min. Przy czym po piątym spotkaniu do zajęć warsztatowych dołączane są zajęcia konsultacyjne, które trwają 30 min. Zatem po piątych zajęciach czas jednego spotkania wynosi 2 godz. 30 min.

 

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w siedziba biura Akademii Edukacji w Kętrzynie.  Liczba osób w grupie 5-12.

Natomiast poza Kętrzynem zajęcia odbywają się w okolicznych szkołach, do których uczęszczają uczniowie uczestniczący w warsztatach. Liczba osób w grupie 7-16.

 

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH NALEŻY:

  • zarezerwować miejsce:
    – wypełniając formularz na stronie w zakładce Kontakt lub
    – telefonicznie 696 446 849
  • wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł  5 dni od zapisu
UWAGA!
W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko kursanta, nazwę kursu i termin rozpoczęcia kursu

 

– lub osobiście w biurze Akademii Edukacji:
   ul. Kazimierza Wielkiego 3A  11-400 Kętrzyn

 

Zapraszamy!

 

 

 

a242b-5-large

Udostępnij na: